Fall 2008 Season Archive

Below you will find the division champions, final rankings and the final schedule with scores for the Fall 2008 season.

For other past season information, please check the archives.

Final Rankings Final Schedule with Scores

Champions

Premier Division - Legion

First Division - Foraneo

Second Division - Real Azteca

Premier Division Wins Losses Ties Points Goals For Goals Against Goal Differential
Legion 5 1 2 17 20 12 8
Mobile United 5 2 1 16 26 17 9
Africa United 3 4 1 10 19 18 1
Catrachos 3 31 10 14 15 -1
Chivas 1 6 1 3 8 22 -14
First Division Wins Losses Ties Points Goals For Goals Against Goal Differential
Foraneo 6 1 1 19 18 9 9
Project Mayhem 5 0 3 18 44 8 36
Hooligans 5 0 3 18 20 12 8
Jagerbomb 4 1 3 15 21 11 10
Deportivo Colmor 3 4 1 10 23 15 8
Clang 3 5 0 9 15 16 -1
Lumberjacks 2 4 2 8 10 24 -14
Phantom FC 1 7 0 3 7 34 -27
El America 0 7 1 1 15 32 -17
Second Division Wins Losses Ties Points Goals For Goals Against Goal Differential
Real Azteca 71 0 21 36 23 13
Imperial 5 2 1 16 25 12 13
Fire 5 2 1 16 29 18 11
Club Quintanilla 5 3 0 15 34 13 21
Coast Guard 3 4 1 10 19 32 -13
Rovers 2 5 0 6 9 28 -19
OF United 1 5 2 5 6 26 -20
TNT 1 6 1 4 17 29 -12

Final Schedule with Scores

Use the links below to jump to a particular day in the season.
Individual team schedules are not available in the archives.

Sep 14 Sep 21 Sep 28 Oct 5 Oct 12 Oct 19 Oct 26 Nov 2 Nov 9 Nov 16

Date Time Field Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
14-Sep 1:00 East Field Legion 5 Foraneo 0
14-Sep 1:00 South Field Club Quintanilla 2 Imperial 1
14-Sep 3:00 West Field Mobile United 3 Catrachos 1
14-Sep 3:00 East Field Project Mayhem 6 El America 0
14-Sep 3:00 South Field Rovers 1 OF United 0
14-Sep 5:00 West Field Hooligans 5 Lumberjacks 2
14-Sep 5:00 East Field Clang 0 Deportivo Colmor 5
14-Sep 5:00 South Field TNT 6 Coast Guard 3
14-Sep 7:00 West Field Chivas 2 Africa United 1
14-Sep 7:00 East Field Jagerbomb FC 6 Phantom 0
14-Sep 7:00 South Field Real Azteca 3 Fire 6
back to top
21-Sep 1:00 West Field Project Mayhem 8 Phantom 1
21-Sep 1:00 East Field        
21-Sep 1:00 South Field TNT 1 Rovers 2
21-Sep 3:00 West Field Foraneo 1 Lumberjacks 0
21-Sep 3:00 East Field Africa United 0 Legion FC 3
21-Sep 3:00 South Field Coast Guard 2 Imperial 8
21-Sep 5:00 West Field Deportico Colmor 6 El America 5
21-Sep 5:00 East Field Chivas 1 Mobile United 2
21-Sep 5:00 South Field Of United 0 Real Azteca 8
21-Sep 7:00 West Field Clang 1 Jagerbomb FC 3
21-Sep 7:00 East Field Hooligans 2 Catrachos 2
21-Sep 7:00 South Field Fire 4 Club Quintanilla 3
back to top
28-Sep 1:00 West Field Clang 0 Foraneo 1
28-Sep 1:00 East Field        
28-Sep 1:00 South Field Imperial 2 Fire 2
28-Sep 3:00 West Field Deportivo Colmor 1 Project Mayhem 4
28-Sep 3:00 East Field El America 3 Hooligans 4
28-Sep 3:00 South Field Rovers 1 Real Azteca 7
28-Sep 5:00 West Field jagerbomb 2 Lumberjacks 2
28-Sep 5:00 East Field Legion FC 2 Catrachos 2
28-Sep 5:00 South Field Club Quintanilla 8 Coast Guard 0
28-Sep 7:00 West Field Phantom 3 Chivas 9
28-Sep 7:00 East Field Africa United 2 Mobile United 4
28-Sep 7:00 South Field Of United 2 TNT 1
back to top
5-Oct 1:00 West Field Africa United 5 Lumberjacks 1
5-Oct 1:00 East Field        
5-Oct 1:00 South Field Rovers 1 Club Quintanilla 5
5-Oct 3:00 West Field Mobile United 2 Legion FC 3
5-Oct 3:00 East Field Phantom 0 Deportivo Colmor 8
5-Oct 3:00 South Field Real Azteca 4 TNT 1
5-Oct 5:00 West Field Project Mayhem 1 Jagerbomb FC 1
5-Oct 5:00 East Field Foraneo 2 El America 0
5-Oct 5:00 South Field Of United 1 Imperial 4
5-Oct 7:00 West Field Catrachos 5 Chivas 1
5-Oct 7:00 East Field Clang 0 Hooligans 1
5-Oct 7:00 South Field Coast Guard 2 Fire 1
back to top
12-Oct 1:00 West Field Chivas 0 Legion FC 4
12-Oct 1:00 East Field Phantom 3 El America 2
12-Oct 1:00 South Field        
12-Oct 3:00 West Field Catrachos 0 Africa United 4
12-Oct 3:00 East Field Project Mayhem 0 Mobile United 3
12-Oct 3:00 South Field TNT 3 Fire 5
12-Oct 5:00 West Field Lumberjacks 0 Clang 4
12-Oct 5:00 East Field Deportivo Colmor 0 Hooligans 0
12-Oct 5:00 South Field Coast Guard 1 Real Azteca 6
12-Oct 7:00 West Field Imperial 3 Rovers 2
12-Oct 7:00 East Field Jagerbomb FC 3 Foraneo 5
12-Oct 7:00 South Field Club Quintanilla 9 OF United 1
back to top
19-Oct 1:00 West Field        
19-Oct 1:00 East Field Mobile United   Catrachos  
19-Oct 1:00 South Field Fire   Rovers  
19-Oct 3:00 West Field Phantom   Hooligans  
19-Oct 3:00 East Field Chivas   Africa United  
19-Oct 3:00 South Field OF United   Coast Guard  
19-Oct 5:00 West Field El America   Jagerbomb FC  
19-Oct 5:00 East Field Lumberjacks   Deportivo Colmor  
19-Oct 5:00 South Field Imperial   Real Azteca  
19-Oct 7:00 West Field Project Mayhem   Foraneo  
19-Oct 7:00 East Field Legion   Clang  
19-Oct 7:00 South Field TNT   Club Quintanilla  
back to top
26-Oct 1:00 West Field Catrachos 5 Deportivo Colmor 2
26-Oct 1:00 East Field Real Azteca 2 Club Quintanilla 1
26-Oct 3:00 South Field OF United 0 Fire 1
26-Oct 3:00 West Field Project Mayhem 3 Clang 1
26-Oct 3:00 East Field Africa United 5 Legion FC 2
26-Oct 5:00 West Field Lumberjacks 3 El America 3
26-Oct 5:00 East Field Phantom 0 Foraneo 3
26-Oct 5:00 South Field Rovers 1 Coast Guard 5
26-Oct 7:00 West Field Jagerbomb FC 2 Hooligans 2
26-Oct 7:00 East Field Chivas 2 Mobile United 5
26-Oct 7:00 South Field TNT 1 Imperial 6
back to top
2-Nov 1:00 West Field        
2-Nov 1:00 East Field Clang 4 Phantom 1
2-Nov 1:00 South Field Imperial 6 Coast Guard 2
2-Nov 3:00 West Field Africa United 6 Mobile United 4
2-Nov 3:00 East Field Hooligans 2 Foraneo 1
2-Nov 3:00 South Field Fire 6 OF United 0
2-Nov 5:00 West Field Deportivo Colmor 0 Jagerbomb FC 1
2-Nov 5:00 East Field Chivas 0 El America 5
2-Nov 5:00 South Field Real Azteca 6 TNT 0
2-Nov 7:00 West Field Legion FC 4 Catrachos 2
2-Nov 7:00 East Field Lumberjacks 0 Project Mayhem 8
2-Nov 7:00 South Field Club Quintanilla 1 Rovers 4
back to top
9-Nov 1:00 West Field        
9-Nov 1:00 East Field Mobile United 1 Legion FC 1
9-Nov 1:00 South Field Real Azteca 1 Club Quintanilla 0
9-Nov 3:00 West Field Foraneo 3 Deportivo Colmor 2
9-Nov 3:00 East Field Project Mayhem 2 Hooligans 2
9-Nov 3:00 South Field Fire 1 Imperial 3
9-Nov 5:00 West Field Africa United 7 Jagerbomb FC 2
9-Nov 5:00 East Field Catrachos 3 Chivas 1
9-Nov 5:00 South Field Coast Guard 2 OF United 1
9-Nov 7:00 West Field El America 2 Clang 5
9-Nov 7:00 East Field Phantom 0 Lumberjacks 1
9-Nov 7:00 South Field Rovers 1 TNT 1
back to top
16-Nov 1:00 West Field El America 6 Phantom FC 4
16-Nov 1:00 East Field Chivas 0 Legion FC 1
16-Nov 1:00 South Field OF United 1 TNT 1
16-Nov 3:00 West Field Lumberjacks 1 Clang 2
16-Nov 3:00 East Field Catrachos 2 Africa United 0
16-Nov 3:00 South Field Club Quintanilla 0 Imperial 1
16-Nov 5:00 West Field Deportivo Colmor 0 Jagerbomb FC 1
16-Nov 5:00 East Field Hooligans 3 Project Mayhem 0
16-Nov 5:00 South Field Coast Guard 5 Rovers 1
16-Nov 7:00 West Field        
16-Nov 7:00 East Field Foraneo 0 Mobile United 5
16-Nov 7:00 South Field Real Azteca 4 Fire 3